Bosman © 2013

Darłówko

Dorsz na wędke

Park wodny

Zlot pojazdów wojskowych

Nadmorska dzielnica miasta Darłowo, podzielona przez kanał portowy na dwie części zachodnią i wschodnią.

Znajdują się tu szerokie plaże i czyste kąpieliska, ciekawy port, latarnia morska wybudowana w 1885 roku oraz rozsuwany most łączący obie części Darłowa. Północną granicę stanowi 5 kilometrowa linia brzegu morskiego z szeroką, piaszczystą plażą, pasmem wydm (obszar chronionego krajobrazu) i znajdującymi się na wschód od Darłówka stromymi stokami morenowymi.

W czasie wypoczynku w Darłówku można wybrać się na wycieczkę kutrem na połów dorsza. Karta wędkarska, ani szczególne umiejętności nie są potrzebne. Wędkę można wypożyczyć na kutrze. Wszelkie wyjaśnienia i informacje dotyczące połowu uzyskają państwo

na kutrze.  

PARK WODNY JAN. Czeka tam na państwa:Basen Sportowy: 25 x 12.5 m głębokość do 1.9 m, Basen Rekreacyjny duży połączony z Dziką Rzeką, Basen Rekreacyjny mały połączony z Basenem Zewnętrznym, Basen dla dzieci, Dwie zjeżdżalnie zewnętrzne 104 i 70 m (turbo), Dwie ślizgawki wewnętrzne, Jacuzzi, Sauny, Kręgielnia.

Co roku odbywa się Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie, który zrzesza wielu miłośników i pasjonatów zabytkowych pojazdów z Polski i zagranicy. Tegoroczny zlot obfitował jak zawsze w niesamowite wrażenia oraz niebywała zabawę. Cała impreza odbyła się w specjalnie do tego przeznaczonym i wybudowanym obozowisku.